Rezervasyon

Sürdürülebilirlik

GİRİŞ


Çevreyi korumak ve sürdürülebilir turizmin gerekliliğini sağlamak amacıyla çevreye olan etkilerimizi tespit eder, olumsuz etkileri, olası tehlikeleri ve atıklarımızı kontrol altına alırız. Doğal kaynakların kullanımını, karbon ayak izini, enerji tüketimini, hava, su ve toprak kirlenmesini en aza indirmek için gayret ederiz.

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik çalışmalarımızın sadece personelimize değil, konuklarımız, tedarikçiler ve yetkili mercilerce de benimsenmesini sağlamaya çalışırız. Yerel yönetimler, tedarikçi firmalar ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak çevrenin korunması, karbon ayak izinin azaltılması, daha temiz bir çevre, daha az hava kirliliği ve sağlıklı nesiller için çevre koruma projelerinin üretilmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunuruz.

SIFIR ATIK PROJESİ

Türkiye’deki tüm otellerimiz Sıfır Atık belgeli olmakla birlikte, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın başlatmış olduğu Sıfır Atık Projesi kapsamında Antalya’da sıfır atık belgeli ilk tesis Limak Lara Deluxe Resort Hotel, Ankara’da ilk sıfır atık belgeli butik otel Limak Ambassadore Hotel olmuştur.

ATIK AZALTIMI

Arge çalışmalarımıza hızla devam ederken, geri dönüşebilir, büyük hacimli ambalajlar tercih ederek ve bunun yanında personellerimize düzenli eğitimler vererek atıklarımızı azaltıyoruz.

ATIK  GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Atıklarımzı kaynağında ayrıştırarak geri kazanımlarını sağlıyoruz.

Hazırlık aşamasında çıkan sebze meyve atıklarını sağlıklı, tüketilebilir, alternatif yiyecek ve içecekler olarak geri kazanıyor, koruyucu veya katkı malzemesi kullanmadan en saf, en doğal haliyle siz değerli misafirlerimize sağlıklı besinler sunuyoruz.

Misafirlerimizin tabaklarında kalan atık yemekleri ayrıştırarak hayvan barınaklarında bulunan sokak hayvanlarının beslenmesini sağlıyoruz.

Ozonlu yıkama sistemi kullanarak sebze ve meyvelerin en doğal şekilde dezenfeksiyonunu sağlıyor, kimyasal ürün kullanmayarak doğayı, çevreyi ve insan sağlığını koruyoruz.

Ozonlu yıkama ünitesinden çıkan ve kimyasal ürün içermeyen atık su ile depoladığımız yağmur sularını özel filtrelerden geçirerek peyzaj alanlarımızın sulamasında kullanıyor, su kaynaklarının bilinçli kullanımı konusuna dikkat çekiyoruz.

INOVATIF SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK FAALİYETLERİ

Otellerimizde QR code ve diğer mobil uygulamaların misafir ve personellerimiz tarafından kullanılmasını sağlayarak kağıt tüketimini azaltıyoruz.

Geri dönüşüm malzemelerinden imal edilmiş, gıdaya uygun ambalaj ve dekor malzemeleri ile kağıt pipet kullanıyor, geri dönüşüme önem veriyoruz.

DOĞAL HAYATI KORUMA

Otellerimizde bulunan kedi evlerinde sahipsiz kedilerin beslenme, barınma ve tedavi ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Hayvan dostu otel konseptine cevap veren Limak Arcadia, Limak Limra ve Limak Cyprus otellerimizde tatilde candostlarınızdan ayrı kalmadan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Nesli tükenmekte olan canlıların korunması için yapılan çalışmalara katılır, destek veririz.

AĞAÇ DİKİMİ

Geleneksel hale gelen, misafir ve personellerimizin katılımıyla gerçekleşen ağaç dikim etkinliğimizde her yıl binlerce fidanı Limak Hatıra Ormanı’nda toprakla buluşturuyoruz.

Misafirlerimize tatillerini bitirip evlerine dönerken ağaç tohumu hediye ediyor, ağaç dikiminin önemine dikkat çekiyoruz.

ENERJİ TASARRUFU

Dünyada kullanılabilir enerji kaynaklarının limitli olduğunun farkındayız. Otellerimizde kullanılan enerji kaynaklarının, yenilenebilir enerji kaynaklarından olmasını tercih ediyoruz.

ÇEVREYE DUYARLI TESİS BELGELERİMİZ